מבנים יבילים

מבנים יבילים - HLS solutions

תוכן עניינים

מבנה יביל הוא מבנה אשר ניתן להובלה (אך הוא לא מוגדר כרכב, בניגוד לקרוואן נגרר).

על פי רוב, מבנה יביל יועבר פעם אחת אל הנקודה בה יוצב ושם יורכב ויוצמד לקרקע.

המבנים שלנו משונעים כפלטות בגובה 50 ס"מ – עובדה שמאפשרת למשאית המנוף לשנע מספר רב של מבנים בנסיעה אחת.

עם ההגעה לנקודה בו מוצב המבנה, משאית המנוף פותחת את המבנה ממצב של פלטה שטוחה למצב של חדר המאובזר בחשמל, מזגן, ותאורה – תוך 15 דקות , ע"י הרמתו מהגג ופתיחתו לשימוש.

בעת הצבתו ופתיחתו של המבנה היביל, נדרש לפלסו , כך שעדיף להניח אותו על משטח ישר ויציב כדוגמת אספלט או בטון.

מבנה יביל הוא מבנה נייד אשר ניתן לשנע אותו ממקום למקום במידת הצורך. עם זאת, אנו רואים שימושים בביטוי זה בעיקר במבנים הבנויים בעזרת שיטות בנייה קלה.

למי מתאים פתרון המגורים במבנים ניידים?

 • צעירים: פתרון אידיאלי לצעירים המחפשים דיור זול ונוח בשנים הראשונות לאחר סיום הלימודים.
 • משפחות: פתרון מצוין למשפחות המחפשות דיור זמני במהלך בניית ביתם הקבוע או שיפוץ דירתם.
 • אנשים מבוגרים: פתרון נוח ומתאים לאנשים מבוגרים שמחפשים דיור קטן וקל לתחזוקה.
 • סטודנטים: פתרון דיור זול ונוח לסטודנטים שרוצים לגור קרוב לקמפוס.
 • עסקים: פתרון אידיאלי לעסקים שזקוקים למשרדים זמניים או למבני אחסון.

שימושיהם השונים של מבנים יבילים

מבנים ניידים מתקפלים משמשים למגורים, מחסנים, חנויות, משרדים, שירותים, מקלחות ועוד עשרות שימושים רבים. הם לא מבנים קבועים והם מיועדים לשימוש לתקופה קצובה, לאחר תקופה זו נוכל להחליפם, למכור אותם, להעבירם למקום אחר לפי הרצונות שלנו.

למבנה יביל מספר שימושים, גם במגזרים פרטיים ובתעשייה. בזכות הפשטות והקלות בה אפשר להקים מבנה יביל, ניתן להשתמש במבנים אלה באתרי בנייה רבים, כחדרי ביטחון בפרויקטים ואירועים גדולים ועוד.

אחד השימושים הנפוצים במבנים יבילים הוא עבור הקמת חדרי צימרים ונקודות נופש. בזכות הפשטות שלהם, ניתן לאפיין אותם באלמנטים רבים ולעצב את התפאורה מסביבם ובתוכם בכל צורה וכך קיבלתם יחידת נופש זולה ללא כל הבדל- בין אם מדובר בעץ ובין אם בטון.

גם במקרים פחות משמחים, כדוגמת: פינוי אנשים מביתם, הרס יחידות דיור רבות כתוצאה מאסון טבע או מלחמה, מבנים יבילים יכולים לקום תוך יום אחד ואף להגיע מוכנים. זהו פתרון חירום מעולה שממשלות רבות משתמשות בו מזה שנים.

יתרונותיו הרבים של המבנה היביל

 • מבנה יביל לא רק שאינו דליק, אלא עמיד במיוחד לכל תנאי מזג אוויר. זאת, תודות לכך שיסודותיו מקובעים עמוק באדמה, כך ש: גשמים כבדים, רוחות חזקות ואף רעידות אדמה, לא אומרים שסופו של המבנה של קרב. המבנה קטן וקומפקטי ועמיד ביותר, גם כנגד מזיקים הרסניים כדוגמתם של הטרמיטים ובנוסף אינו מפתח עובש בקירות מהם הוא בנוי.
 • מבנה יביל, הינו קל מאוד להובלה ויכול להגיע אפילו בנוי מראש וערוך להצבה בנקודה בה תבחרו. על כן מבנים אלה, לא רק מעולים כפתרון לעיתות משבר וזמני חירום, אלא גם לבעיות דיור מיידיות שאינן סובלות דיחוי.

מבנה יביל, הינו פתרון מצוין עבורכם גם במצב בו אתם מחפשים אחר פתיחת משרד זול. לראייה בישראל של 2022, ישנם אזורי משרדים בהם כל השדרה מורכבת ממבנים יבילים, שכן הם זולים וגדולים מספיק כדי לתת לכם את משרד החלומות שלכם מחד, ומצד שני, אינם קורעים את כיסכם. את היביל ניתן כמובן, לחבר לחשמל, גז (להקים מטבחון מעולה) וכמובן אינטרנט ומיזוג אוויר.

מבנים יבילים יכולים לשמש עבור בית מגורים. מבנים אלה הם בעלי יכולת בידוד מעולה. חלקם אף מורכבים מחומרים מעכבי בעירה, כך שהסיכוי ששריפה תפרוץ בהם הוא קטן מאוד. בנוסף ולא פחות חשוב מהנקודות הקודמות, המחירים שלהם הם מאוד זולים ביחס לאפשרויות הדיור האחרות בארצנו. בית עם גינה זה כבר חלום רחוק של רבים מאיתנו ומבנה יביל הוא אפשרות הרבה יותר ריאלית. תוכלו להיכנס למבנה היביל, תוך זמן קצר עד מיידי מרגע ההקמה וגם אותו (כמו את המבנה הקבוע למגורים), תוכלו לעצב כראות עיניכם, כלומר ללא פשרות יותר מדי גדולות על הפן העיצובי של ביתיכם.

החומרים מהם מורכבים המבנים היבילים 

למעשה, כאשר מדברים על מבנים יבילים מתכוונים לא רק למכולות אלא לקשת רחבה של מבנים מחומרים שונים. מבנים אלה מגיעים גם בגדלים ובעיצובים שונים. רבים מכירים את הקרוואנים המבוססים על שילובים של גבס ועץ, אך כאשר מדברים על מבנה יביל הכוונה היא למבנה שאינו נבנה באתר עצמו אלא במפעלים של החברות היצרניות, אשר רבות מהן יודעות לייצר את מבנים אלה, כמעט מכל סוג מתכת שתעלו על הדעת.

השכרת מבנים ניידים- פתרון גמיש ורב-תכליתי לכל צורך

חברת HLS מתמחה בהשכרת מבנים ניידים במגוון רחב של גדלים ופתרונות, תוך מתן מענה מדויק לצרכים הייחודיים של כל לקוח. אנו מציעים פתרונות גמישים וזמינים לכל מטרה, החל מהשכרת מבנה נייד למגורים זמניים ועד להשכרת מרפאה ניידת מאובזרת.

היתרונות שבהשכרת מבנים ניידים

 • גמישות: ניתן להזמין מבנים ניידים במגוון גדלים ותצורות, בהתאם לצרכים המשתנים שלכם.
 • זמינות: אנו מציעים שירותי השכרה מהירים וקלים, תוך התחייבות לעמידה בלוחות זמנים.
 • ניידות: ניתן להעביר את המבנים הניידים בקלות ממקום למקום, לפי הצורך.
 • חסכון בעלויות: השכרת מבנים ניידים היא פתרון חסכוני בהשוואה לבניית מבנה קבע.
 • פתרון לכל צורך: אנו מציעים מגוון רחב של פתרונות, החל מהשכרת מבנים למגורים זמניים ועד להשכרת מרפאות ניידות, משרדים, חדרי כיתה ועוד.

לסיכום – באלה מקרים כדאי לשקול את השימוש במבנים יבילים? 

בהשוואה למבנה קבוע, העלות של מבנה יביל כמעט תמיד תהיה נמוכה יותר (לרוב, באופן משמעותי מאוד), היות ומספר אנשי המקצוע הנדרשים למלאכת הבנייה שלו, היא קטנה יותר, המלאכות הנדרשות הן לרוב פחות מורכבות, וכן העובדה שהוא נבנה בשטח החברה – כל אלה תורמים רבות להקטנת העלויות.

בנוסף, מבנה יביל נבנה במהירות רבה יותר מאשר מבנים קבועים. במקרה של מבנים מסוג זה, נחסכים הליכים בירוקרטיים רבים הקשורים לתוכניות אדריכליות מורכבות ואישורן מול הגורמים השונים- נעשה שימוש בחלקים מן המוכן ואז פוחת מאוד הצורך לשנע רכיבים אל אתר הבנייה.בסופו של דבר, תקופת הבנייה מצטמצמת משמעותית לשבועות בודדים. יחד עם זאת, הדבר תלוי כמובן במורכבות העבודה. למשל, לעיתים ניתן לקבל את המבנה היביל בתוך ימים ספורים בלבד, אך לעיתים נדרשות עבודות מורכבות יותר המצריכות זמן נוסף. בכל מקרה האספקה הרבה יותר מהירה מאשר במקרה של בנייה קבועה ועל כן, מבנה יביל עשוי לספק מענה מיטבי כאשר נדרש פתרון מהיר למטרת מגורים או עבודה, למשל עבור חברה הנדרשת לספק מבנה לעובדים המבצעים עבודות בשטח או כאשר יש צורך במגורים זולים ומהירים לבן משפחה לתקופה זמנית או קבועה, במקרים של אסונות כמו שריפות והצפות שמצריכות עבודות שיפוץ נרחבות במבנה הקבע, וכדומה.

HLS – שם נרדף לאיכות, אמינות ושירות

חברת HLS מתמחה בייצור, שיווק והשכרה של מבנים יבילים באיכות הגבוהה ביותר. אנו מציעים ללקוחותינו מגוון רחב של פתרונות דיור בהתאמה אישית, תוך הקפדה על שירות מקצועי, אדיב ואמין.

רוצים לדעת עוד?

צרו קשר עוד היום עם צוות המומחים של HLS ונשמח לייעץ לכם ולבנות עבורכם את פתרון המגורים המושלם!

להזמנת מבנה יביל מ-HLS, השאירו פרטים>>